registracia ubytovacieho zariadenia telefonický kontakt na nás

Zaujímavé zákutia ukryté v Rajeckej doline

Láka vás prebúdzajúca sa príroda na potulky pokojnou krajinou, popretkávanou turistickými chodníčkami či trasami vhodnými na cykloturistiku? Mnoho zákutí, ktoré stoja za ich objavenie a preskúmanie, nájdete v Rajeckej doline, ktorá je súčasťou regiónu Horné Považie.

Vhodnou túrou bude určite vychádzka na vrchol Kľaku s panoramatickým výhľadom na okolie, s možnosťou vidieť Kľacký vodopád. Prírodná rezervácia Kľak sa nachádza v najjužnejšej časti Lúčanskej Malej Fatry. Na Kľak je možné vystúpiť z obce Fačkov alebo z Fačkovského sedla.

Cez lokalitu Rajeckej doliny prechádza aj Náučný chodník Rajecké Teplice - Porúbka, popri prírodnej pamiatke Poluvsianska skalná ihla, do prírodnej rezervácie Slnečné skaly. Priamo z Rajeckých Teplíc vás dovedie náučný chodník aj ku geomorfologickému javu - prírodnému úkazu Skalný Budzogáň. Pešou chôdzou prídete do cieľa asi za 2 hodiny. Kratšia trasa na Budzogáň vedie z obce Zbyňov.

Pre fanúšikov hradov je k dispozícii majestátna zrúcanina Lietavského hradu. 

V tejto atraktívnej lokalitke nájdete ubytovanie Rajecké Teplice - Vila Orchidea, ktorá ponúka pohodlie v príjemných apartmánoch, v lesnom prostredí, v blízkosti kúpeľov Spa Aphrodite a termálneho kúpaliska Laura.

Blízko Rajeckých Teplíc sa rozprestiera Rajecká Lesná, vyhľadávané pútnické miesto. Upúta aj preslávený monumentálny drevený pohyblivý Betlehem - ručne vyrezávaná najväčšia drevorezba. Neďaleko sa týči Frivaldská kalvária, spod ktorej podľa miestnych vyteká zázračná voda. 

V južnej časti Rajeckej doliny sa nachádza dedinka obkolesená Malou Fatrou a Strážovskými vrchmi, preslávená originálnymi dreveničkami s maľovanou rozprávkovou výzdobou, ľudovými krojmi a výšivkami, doslova dýchajúca minulosťou - obec Čičmany. Ubytovanie v Čičmanoch v útulnom penzióne? V Penzióne Javorina - zrekonštruovanom ľudovom dome, si oddýchnete v pohodlných izbách, pochutnáte na vynikajúcich domácich tradičných jedlách, zrelaxujete vo wellness či na gazdovskom dvore v mini farme domácich zvieratiek, na mieste, kde kvalitné služby a domácka atmosféra zaručia vašu spokojnosť a váš úsmev.

To všetko a ešte viac vás čaká na UbytujSa.sk  a Ubytovanie.sk. Tak neváhajte, klikajte, a zažite dokonalú dovolenku na Slovensku.