registracia ubytovacieho zariadenia telefonický kontakt na nás

Najlepšia dovolenka už nie je pri mori, ale na Slovensku

Jedna z najdlhšie trvajúcich fáz rastu svetovej ekonomiky sa prejavia na Slovensku nebývalým rastom spotreby. Ľudia si kupujú na hypotéky predražené nehnuteľnosti, elektroniku, ale našťastie doprajú aj svojmu zdraviu. Ešte nikdy nebolo na trhu toľko ponúk služieb kúpeľných zariadení, welness hotelov, aquaparkov, kúpalísk a aj prírodných vodných plôch. Časy, kedy sa počas leta tiesnilo na Šírave 200 000 východných Nemcov a počas sezóny ju navštívilo až 1,2 milióna ľudí, sa už nikdy nevrátia. Dnes je výber kde stráviť leto nekonečný a problémom je len dobre si vybrať. Slovensko patrí medzi najbezpečnejšie dovolenkové destinácie a aj to rozhodlo o tom, že v súčasnosti zaznamenáva turistický boom.

Kam teda v lete? Rozhodne niekde, kde je voda alebo hory, najlepšie oboje.

Najkvalitnejšie služby spojené s vodou a navyše prospešné pre zdravie si užijú návštevníci kúpeľov a wellness hotelov. K špičke takýchto zariadení patria Bardejovské kúpele, zámocký hotel The Grand Vígľaš, rodinný hotel Solisko na Štrbskom Plese, ale aj sieť hotelov Sorea vo Vysokých a Nízkych Tatrách, či nenápadný severovýchod Slovenska s mestom UNESCO Bardejovom. Samozrejmosťou sú hotelové wellness, strava švédskymi stolmi a rôzne možnosti trávenia času v okolí. Za kvalitu si dovolenkujúci radi priplatia, ale očakávajú vysokú úroveň služieb, ochotný personál a výnimočnosť prostredia. To je však čoraz ťažšie zabezpečiť, lebo všade chýbajú pracovné sily.

Hotel Solisko na Štrbskom Plese je ideálny na rodinný pobyt

Rodinný Hotel Solisko je situovaný priamo na brehu Štrbského Plesa, v nadmorskej výške 1400 metrov. Z terasy hotelovej reštaurácie je to k vode len pár metrov a je z nej úchvatný výhľad na štíty. Destinácia tak ponúka kombináciu aktívneho, ale pri dobrom nápoji aj pasívneho odpočinku. Môžu sa v ňom ubytovať všetci, ale ideálny je pre rodiny s deťmi, aj telesne postihnutých. Vyhľadávajú ho alergické deti, aj dospelí alergici počas celého roka. Svieži vysokohorský vzduch má správnu vlhkosť, je obohatený kyslíkom a silicami ihličnanov. Leto je ideálne pre pobyt na Štrbskom Plese. Nezanedbateľný je čistý vzduch bez smogu, prachu a sadzí, aký v nížinách nie je k dispozícii. Opaľovanie vám pri správnom použití ochranných krémov zabezpečí vitamín D a vytúžené sfarbenie pokožky. Navyše pri pobyte vo vyhľadávanom rodinnom štvorhviezdičkovom Hoteli Solisko si vychutnáte špeciality tunajšej kuchyne Al Lago s tradičnou talianskou kuchyňou, doplnenou o slovenské špeciality.

Manažérka Hotela Solisko Katarína Kaňová hovorí: „Tešíme sa na všetkých hostí, vrátane alergikov. Naše izby sa dajú vzájomne prepojiť na takzvané rodinné, v ktorých je priestor pre samostatnosť detí, ale aj súkromie rodičov. V hotelovej reštaurácii Al Lago si vie vybrať každý, dokonca aj deti, ktoré majú inak problémy s reštauračnou stravou. Ponúkame návštevníkom tradičnú taliansku kuchyňu, doplnenú o slovenské špeciality. V ponuke máme aj pravú taliansku pizzu, používame na ňu iba taliansku múku a originálne čerstvé prísady. Jedálny lístok obsahuje aj širokú ponuku jedál vhodných pre celiatikov. Pokiaľ sú hostia alergickí na nejaké potraviny, musia nás včas upozorniť a my sa potom snažíme pripraviť im jedlá bez príslušných alergénov. K dispozícii máme aj detskú miestnosť, ktorá je priamo pripojená k reštaurácii. Kým sa deti hrajú, rodičia sa môžu v kľude najesť.“

Na dotvorenie dokonalosti v oddychu je hosťom hotela k dispozícii útulná wellness zóna s fitness centrom. V ponuke sú 3 sauny - fínska, parná a infra, ochladzovací bazén, tryskové sprchy, vodný masážny kúpeľ nôh. Oddychová zóna je k dispozícii tak ako v interiéri, tak i v exteriéri wellness centra. Vírivá vaňa s hviezdnou oblohou ponúka romantický relax vo dvojici. Pre ubytovaných hostí sú služby wellness a fitness v cene ubytovania. Platené sú iba doplnkové služby, ako masáž, kozmetika či služby vizážistky, ktoré sa zabezpečujú na základe objednávky.

Štrbské Pleso je najobľúbenejším miestom na prechádzky vo Vysokých Tatrách. Okolo plesa vedie 2,2 km dlhý udržiavaný chodník, ktorý vyhovuje aj starším ľuďom, malým deťom i matkám s kočiarmi, či dokonca vozičkárom. Popri jazere je vybudovaná aj kyslíková dráha so šiestimi stanovišťami z dreveno-kovových konštrukcií športového náčinia. Ich použitie je bezplatné. Štrbské Pleso je aj základňou pre nenáročné, ale i náročné túry. Obľúbeným cieľom túr je Chata pod Soliskom, Popradské pleso, Jamské pleso, či vodopád Skok. Náročnejšie sú už výstupy na Solisko, Chatu pod Rysmi a samotné Rysy, či túry na Batizovské pleso, alebo Ostrvu a Kriváň. K dispozícii sú aj aquaparky v 25 km vzdialenom Poprade Aquacity, alebo v 48 km vzdialenej  Tatralandii pri Liptovskom Mikuláši.

Sieť hotelov Sorea má najširší výber

Každý si určite vyberie zo širokej letnej ponuky najväčšej hotelovej siete na Slovensku SOREA, ktorá má svoje zariadenia po celom Slovensku. K dispozícii sú zvýhodnené pobyty pre rodiny s deťmi, seniorov i aktívnych športovcov, spolu s bohatým programom. Seniori si môžu dopriať zaslúžený oddych aj so štátnou účelovou dotáciou pre dôchodcov. Športoví nadšenci zase majú možnosť využiť cyklotrasy v okolí hotelov SOREA a objavovať krásy slovenských hôr či okolie hlavného mesta.

Víkendový wellness relax a Relax pohoda čaká návštevníkov v Hoteli SOREA*** TRIGAN na Štrbskom Plese. Pre milovníkov turistiky sú najatraktívnejšími Vysoké Tatry. Priamo pri lanovke na Skalnaté Pleso, s prestupom na lanovku na Lomnický štít, je zrekonštruovaný Hotel SOREA URÁN***  v centre Tatranskej Lomnice. V Hoteli SOREA TITRIS***, tiež v Tatranskej Lomnici, sa deti môžu zabaviť na 36 metrovom tobogane v AQUA RELAX centre a dospelí si užiť vodné atrakcie, masážne trysky, bohatý animačný program, hudobné večery.

Okrem Tatier sa teší veľkej obľube aj Liptov, kde sa okrem Hotela SOREA MÁJ nachádza aj Hotel SOREA SNP, situovaný v krásnej Demänovskej doline. Pobyt si môžete oživiť masážou lávovými kameňmi, či škoricovým alebo rašelinovým zábalom. Do letnej ponuky Hotela SOREA ĎUMBIER v Liptovskom Jáne patria aj fakultatívne výlety po pamätihodnostiach Slovenska. Expozícia miniatúr kultúrnych pamiatok Minislovensko, je umiestnená priamo pri hoteli. Na svoje si prídu rekreanti aj v ďalších zariadeniach SOREA po celom Slovensku. Stačí si len vybrať.

Tlačová informácia  PAPER LIFE, Bojnice 4. júna 2018