registracia ubytovacieho zariadenia telefonický kontakt na nás

Čo robiť, keď v mestách udrie smog? Odísť do Tatier

V závere januára vyhlásil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v niektorých lokalitách na Slovensku prvý stupeň smogovej situácie. Namerané hodnoty znečistenia ovzdušia prekonali 20 ročné rekordy.

Čo sa dá robiť v takejto situácii? Najlepšie je zdvihnúť sa a z postihnutej oblasti aspoň dočasne odísť. Nie každý má túto možnosť, ale ak ju máte, neváhajte. V dňoch, keď sa nedá dýchať v mieste vášho bydliska, keď je inverzia a vzduch je plný jedovatých častíc, skúste na chvíľu uľahčiť organizmu napríklad na horách, kde je čistý vzduch. Na nezaplatenie je takéto prerušenie trápenia pre astmatikov, alergikov, chronicky chorých na dýchacie cesty, ľudí s oslabenou imunitou, či starých ľudí a deti.

Dostatok príležitostí na cenovo dostupné ubytovanie poskytuje najväčšia slovenská hotelová sieť SOREA. V hoteloch SOREA si každý z hostí môže dopriať potrebný oddych i regeneráciu. Vysoké Tatry ukrývajú Hotel ***SOREA TRIGAN, Hotel ***SOREA URÁN, Hotel ***SOREA TITRIS, Hotel ***SOREA HUTNÍK IHotel **SOREA HUTNÍK II. Všetky sú ocenené Certifikátom „Zariadenie priateľské k deťom a rodinám“ v rámci projektu „Vstúpte s dieťaťom“. Pre tých, ktorí uprednostňujú pokojné prostredie, sú vhodné hlavne rodinné hotely SOREA HUTNÍK I a II v Tatranských Matliaroch. Ich výhodou je lyžiarsky vlek pre deti a začiatočníkov priamo pred hotelom a doprava SKIBUSom k okolitým zjazdovkám. Užiť si môžete súčasne aj vstup do Wellness centier a to v hoteloch SOREA TITRIS, URÁN a TRIGAN.

Viac informácií je na: www.sorea.sk

PR agentúra PAPER LIFE, 1. februára 2017