registracia ubytovacieho zariadenia telefonický kontakt na nás

Divočina a oáza v Slovenskom raji

Adrenalínový a nezabudnuteľný prechod divočinou Slovenského raja umožňujú mostíky, lávky, rebríky, stúpačky a reťaze. Skalné steny tu miestami dosahujú výšku 300 metrov. Medzi najnavštevovanejšie lokality patrí Prielom Hornádu, na ktorom je po zimnej prestávke opäť povolené aj regulované splavovanie jeho kaňonu. 12 km dlhá vodná cesta prechádza atraktívnym územím z Hrabušíc do Čingova. Registrovať sa na splav je potrebné minimálne jeden deň vopred.

Rozprávkový pohľad zhora na Prielom Hornádu, dolinu Bieleho potoka a Tatry sa naskytá z Tomášovského výhľadu. Tento skalný obor vyčnieva nad okolitou krajinou vo výške 146 metrov.

Pre turistov dychtivých spoznávať ďalšie nádherné a divoké lokalitky raja bude od 15.6.2017 sprístupnená roklina Kyseľ formou ferraty. Povinnou výbavou na zdolanie rokliny Kyseľ je ferratový set. Ferrata je cesta v horách, ktorá by bez kovových pomôcok ako sú stúpačky, premostenia, rebríky a fixné laná bola pre turistov bez horolezeckého vybavenia len ťažko priechodná.

Na križovatke jedinečných, atraktívnych turistických trás na Kláštorisko, k východisku do Ferraty Kyseľ (4,5 km), len 200 m nad vstupom do Prielomu Hornádu a 800 m od vstupu do rokliny Suchá Belá vás prichýli Rekreačné stredisko TURISTICKÝ RAJ, ubytovanie Slovenský raj. Zapožičajú vám ferratové sety a mapy, zakúpite tu vstupenky aj poistenie do ferraty.  Ponúknu vám aj sprievodcovské služby a poradia, ako sa nestratiť v množstve trás a chodníkov, ktoré budete mať na dosah ruky. Ubytovaní budete v oáze pokoja pre telo a dušu, v tichom lesnom prostredí bez tranzitnej dopravy, so živicami prevoňaným čistým vzduchom. Na troch nekrytých ohniskách si opečiete slaninku či špekačky, v kuchynkách si sami navaríte, či prihrejete donesené jedlá. Vlastná stredisková kuchyňa zasýti aj najväčších hladošov. Stredisko je vhodné pre rodiny, skupiny, školské výlety, detské tábory, športové a hobby kluby, firemné zážitkové podujatia. Komu je málo adrenalínu v raji, môže si so skúseným inštruktorom vyskúšať skalolezectvo s nácvikom prežitia v divočine. 

Chcete preskúmať zákutia Slovenského raja a po túre radšej uprednostníte komfort klimatizovaného apartmánu s príjemným posedením v kaviarni? Pohodlie vám poskytne ubytovanie Spišská Nová Ves, Penzión Renesance. 

Penzión Stefani Smižany, ubytovanie Spiš, je dobre dostupný na hlavnom ťahu medzi trasou Poprad – Košice. Okrem služieb horského vodcu vám zabezpečia jazdu na koňoch, vyhliadkové lety, zľavu na vstup do Aquacity Poprad, prepravu 9-miestnymi autami, požičajú horské bicykle. Počas letných večerov si môžete posedieť na terase s ohniskom a vychutnať špeciality šéfkuchára. Vitajte v raji.

To všetko a ešte viac vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou. Tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalý letný relax na Slovensku!