registracia ubytovacieho zariadenia telefonický kontakt na nás

Piešťany - pohodové mesto na oddych

Hľadáte pokojné miesto na Slovensku, kde môžete stráviť zopár oddychových dní? Chcete sa vyhnúť preplneným lokalitám, v ktorých je „hlava na hlave“? Vyberte si  Piešťany - mestečko na rieke Váh s príjemnou klímou, známe termálnymi prameňmi a sírnym liečivým bahnom. Svojou typickou pokojnou kúpeľnou atmosférou, udržiavanou zeleňou, poletujúcimi čajkami pri Kolonádovom moste, promenádnymi koncertami, pešou zónou s množstvom útulných kaviarní a možnosťami aktívneho oddychu, sú ideálnym miestom na rekreáciu.

V Piešťanoch – meste cyklistov, je možné vyskúšať si skoro všetky druhy športov. Priamo v meste nájdete množstvo cyklochodníkov, krásnych tenisových areálov, kvalitných športovísk vhodných na jazdu na koni, golf, squash, bowling, plávanie, vodné pólo a vodné lyžovanie.

V meste je k dispozícii množstvo bazénov, napr. bazén Vlnka s vyhrievanou slanou vodou, bazény v areáli bývalého Vojenského kúpeľného ústavu, plavecký krytý bazén Adeli Medical Center. Veľmi obľúbené je štrkové Jazero Horná Streda, 8 km severne od Piešťan, navštevované pre svoju priezračnú vodu, upravené trávnaté pláže a piesočnatú pláž.

Obľube sa teší aj 14-kilometrová asfaltová trasa okolo vodnej nádrže Sĺňava, vhodná na beh, prechádzky, bicyklovanie a in-line korčuľovanie. Vedie od Krajinského mosta na Lodenicu, hať Drahovce, okolo vodnolyžiarskeho areálu, späť po ľavom brehu Váhu. Cyklistov poteší nový povrch Vážskej cyklomagistrály, ktorá začína pri Kolonádnom moste a pokračuje do Trenčína, tiež množstvo ďalších značených cyklotrás v okolí Piešťan.

Na svoje si prídu aj deti. ZOO v Eko Park Piešťany ponúka viac ako 174 zvierat zo 6-tich kontinentov.  Návštevníci parku môžu vstúpiť priamo do klietok so zvieratami. Deti pobavia ukážky výcviku dravcov, vozenie na koni, ukážky parkúrovej jazdy, tvorivé dielne, skákacie hrady, elektrické autíčka.

Každého návštevníka očarí jedinečný Kúpeľný ostrov. Pocit pohody umocňujú leknové jazierka s rybičkami, korytnačkami a žabkami, minizoo, v ktorej sa prechádzajú nádherné pávy. Vďaka klíme sa v parkoch darí vzácnym cudzokrajným teplomilným drevinám. Na Kúpeľnom ostrove nájdete termálne kúpalisko Eva, ktoré už patrí medzi kultúrne pamiatky, či Golfový areál s bohatou históriou.

Ak budete hľadať  ubytovanie v pokojnej časti centra mesta, odporúčame vám na základe výborných recenzií od ostatných hostí Apartmány XLSuite a Apartmány Centro.

Ubytovanie v Piešťanoch môžete využiť aj ako základňu na výlety do blízkeho okolia.

Navštívili ste už zrúcaninu „tajomného hradu v Karpatoch“, dominantu Čachtického krasu, vzdialenú od Piešťan 20 km? Čachtický hrad vybudovaný v 13. storočí, ktorý smutne preslávila Alžbeta Bathory, si môžete pozrieť aj pri romantickej atmosfére padajúcich hviezd, na podujatí „Pozorovanie Perzeíd“. Pre deti je zaujímavé aj podujatie „Strašidlá na hrade" a „Magická noc na hrade". Pod hrad vás z čachtického námestia od Sochy Alžbety Bathory privezie turistický vláčik. Okrem Čachtického hradu láka na výlety aj mohutná hradná zrúcanina strážneho hradu Beckov z 12. storočia (26 km od Piešťan smerom na Trenčín) či zrúcanina hradu Tematín v horách Považského Inovca.

To všetko a ešte viac vás čaká na UbytujSa.sk – ubytovanie na Slovensku pod jednou strechou. Tak neváhajte, klikajte a prežite dokonalú dovolenku na Slovensku.